استرالیا از سطوح عالی رفاهی و هزینه های مناسب زندگی بهره مند است . بطور کلی هزینه زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف متفاوت است. بعنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین می باشد. بطور کلی می توانیم هزینه های زندگی در استرالیا را بصورت زیر دسته بندی کنیم.هزینه های در نظر گرفته شده زیر تخمینی میباشند :

هزینه مسکن

هزینه اجاره خانه: اجاره خانه در استرالیا بصورت هفته ای محاسبه می شود. خانه ها در استرالیا شامل یونیت یا آپارتمان و ویلا / هاوس می باشد. اجاره خانه به عوامل مختلفی همچون موقعیت واحد در شهر٬ تعداد خواب و نوع واحد بستگی دارد. بطور کلی خانه ها یا بصورت استودیو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پایین تری دارد و یا دارای یک یا بیشتر اتاق خواب می باشند. همچنین برخی از خانه های با تعداد اتاق خواب زیاد بصورت اشتراکی اجاره داده می شوند در اینصورت فرد می تواند از یک اتاق خواب به همراه بقیه امکانات آن خانه بصورت اشتراکی استفاده کند. این مدل اشتراکی بیشتر برای دانشجویان که نمی خواهند هزینه زیادی داشته باشند. بطور متوسط شما می توانید خانه مورد نظر خود را با ۳۰۰ دلار تا ۶۵۰ دلار در هفته اجاره نمایید. همانطور که گفته شد رقم اجاره بستگی به شرایط و موقعیت خانه دارد. البته هم خانگی با خانوادهای استرالیایی (Home-stay) همراه با یک وعده ی غذایی معمولا هفته ای ۱۱۰ تا ۲۷۰ دلار استرالیا خواهد بود. آپارتمانهای دانشگاه ،کالج های اقامتی و ساختمانهای قابل سکونت مرتبط به موسسه آموزشی (که شامل همه امکانات زندگی و غذا نیز می باشند )ممکن است در اختیار دانشجویان تمام وقت با هزینه مناسب قرار گیرد.

هزینه خوراک

بطور متوسط هزینه غذایی در یک هفته برای یک زوج (بدون فرزند) بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار می باشد. در استرالیا فروشگاههای زنجیره ای بسیار است و شما می توانید اجناس مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنید. برخی از این فروشگاههای عبارتست از Aldiو Woolworth و Coles

هزینه وسیله نقلیه

در استرالیا وضعیت وسایل نقلیه عمومی خوب است و شما می توانید برای رفت و آمد از آن استفاده نمایید. وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس ٬ قطار شهری و تاکسی می باشد. در صورتی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید بایستی بلیط تهیه کنید. اما چنانچه می خواهید از ماشین شخصی خود استفاده نمایید بایستی توجه داشته باشید که مخارج ماشین شامل بنزین ٬ هزینه سرویس ماشین ٬ هزینه بیمه و هزینه رجیستر کردن می باشد که هر سال بایستی این هزینه را پرداخت نمایید. بطور متوسط یک ماشین برای شما بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار در هفته هزینه دارد.

هزینه آب / برق / گاز / تلفن

در استرالیا بایستی هزینه برق ٬ گاز و تلفن را پرداخت نمایید. معمولا هزینه ها هر دو ماه یکبار بصورت قبض برای شما ارسال می گردد. به طور متوسط هزینه آب برق گاز بسته به مکان سکونت شما از ماهی ۲۰۰ دلار میباشد .
البته اینها هزینه های کلی هستند و شما هزینه های دیگری مانند پوشاک ٬ بهداشت و درمان و تفریح و سرگرمی خواهید داشت.
– هزینه خرید موبایل و تلفن متغیر است.شرکتهای مختلفی خدمات موبایل را ارائه میکنند مانند : Layca , Vodafone,Optus, Amaysim ,Telstra و هر کدام هزینه ها و خدمات مخصوص به خود را دارند.
برای اطلاع دقیقتر در مورد هزینه ها میتوانید به سایت زیر مراجعه نمایید.

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Australia

لطفا برای مشاوره صادقانه و ارزیابی رایگان شرایط و امکان اخذ ویزایتان با ما تماس بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!