مسکن در استرالیا می تواند مشکل ساز و کرایه ها نیز ممکن است گران باشد. ممکن است به خصوص برای خانواده های بزرگ پیدا کردن محل اقامت طولانی مدت که مناسب نیازهای فرهنگی همه آنها باشد، امری مشکل باشد. ممکن است شما مجبور به سازش شوید و خانه ای که در آن زمان در دسترس است را بگیرید.

اجاره منزل خصوصی یا آپارتمان

شما می توانید معمولا از بنگاه معاملات ملکی که نمایندگی مالک را به عهده دارد یا به طور مستقیم از صاحبخانه، خانه ای را اجاره کنید. خانه -های اجاره ای در روزنامه ها آگهی می شوند و این آگهی ها با عنوان „To let‟ و Accommodation vacant‟ می باشد. علاوه بر این شما می توانید به یکی از بنگاه های معاملات ملکی مراجعه کنید و از آنها فهرست خانه های خالی را بگیرید. در استرالیا ترجیح دارد که وقتی خانه ای را اجاره می کنید قرار داد بین مالک و مستأجر با سند کتبی بوده و وجود هرگونه شرایطی بروشنی معلوم باشد.
“موافقتنامه مسکن استیجاری یک اجاره نامه ‘residential tenancy agreement’ قرار داد کتبی بین مالک و مستأجر است و معمولأ برای مدت ثابت 6 یا 12 ماه است ولی قبل از امضای این قرار داد می توانید درباره مدت اجاره با مالک و یا بنگاه معاملات ملکی به توافق برسید. شما ممکن است بتوانید پس از سپری شدن دوره ثابت اجاره قرار داد خود را تمدید نمائید.اگر پیش از سرآمدن موعد اجاره، قرار داد خود را نقض نمائید، ممکن است برای شما هزینه ای در بر داشته باشد؛ بنابراین برای قرار داد با مدتاجاره ای که قادر نیستید در آنجا بمانید، خود را متعهد نکنید. هرگز قرار داد مسکن استیجاری را بدون بازرسی از خانه و درک کامل شرایط آنرا امضاء نکنید، چون این یک سند قانونی می باشد که پس از امضاء برای طرفین لازم الاجرا است.

دریک قرار داد استیجاری از شما معمولأ درخواست می شود که یک ماه کرایه را پیش پرداخت کنید و مبلغی را نیز به عنوان ودیعه بدهید. ودیعه پیش پرداختی است که به مالک داده می شود و آن قاعدتا نباید از یک ماه اجاره بها بیشتر باشد. مالک یا بنگاه معاملات ملکی موظف است که مبلغ ودیعه را به اداره ودیعه املاک استیجاری دهد می گویند می نویسند و این گزارش را قبل از ورود به خانه، شرایط فیزیکی خانه را در مدرکی که بدان گزارش شرایطبه شما و صاحبخانه یا نماینده او، بنگاه معاملات ملکی، می دهند. این گزارش کمک می کند که هنگام ترک خانه با اختلاف نظری بین خود و صاحبخانه مواجه نشوید چون این گزارش هرگونه صدمه به این خانه که قبل از آمدن شما وجود داشته را در بر دارد. وقتی که یک خانه یاآپارتمان کرایه ای را ترک می کنید، شما ودیعه ای را که پرداخته اید پس می گیرید مشروط بر اینکه بدهی اجاره بها نداشته و هنگام ترک خانهآن را تمیز و بدون صدمه به آن باز پس دهید.

حقوق و مسئولیتهای مستأجر

در تمام ایالات و مناطق مقامات دولتی وجود دارد که می توانند به شما اطلاعاتی مشاوره ای در مورد حقوق و مسئولیت های تان رابه عنوان مستاجر به شما بدهند برخی از ایالات و مناطق اطلاعاتی برای مستاجرین به زبانهای مختلف هستند.اگر نیاز به کمک در رابطه با امور خانه اجاره ای ویلا اجاره دارید، به سازمانهای ایالتی و یا منطقه ای مراجعه کنید .

خرید منزل یا آپارتمان

منازل یا آپارتمان هائی را که برای فروش هستند معمولا در روزنامه ها و ممکن است در اینترنت هم آگهی می شود.دفاتر معاملات ملکیلیست املاکی را که برای فروش هستند را می توانند به شما بدهند. اگر برای اولین بار خانه می خرید ممکن است واجد شرایط برای دریافتعطیه ویژه خریداران اولین خانه First Home Owner Grant که توسط دولت استرالیا پرداخت می شود هم باشید.اگر برای خرید خانه یا آپارتمان احتیاج به وام دارید به بانک خود یا موسسه های مالی مراجعه نمائید. در استرالیا معمولا در موقع خرید ملک مردم از وکیل یا قانون دان ثبتی برای کنترل سند مالکیت و انجام مکاتبات استفاده میکنند.تاکید دوباره ، در این مورد هم تا زمانیکه کل یه مفادو شرایط قرارداد را نفهمیده اید آنرا امضاء نکنید.

مسکن دولتی

اگر پولی ازسنترلینک عمومی دریافت می کنید یا درآمد خیلی کمی دارید برای اجاره خانه های عمومی می توانید اقدام نمائید. مسکن DaelTa NeC نوعی محل سکونت است که متعلق به دولت است و به افرادی که دارای درآمد کم هستند اجاره داده می شود.اگر شما از مسکن دولتی دریافت کردید، شما نیاز به پرداخت اجاره بها اجاره خواهد بود اما در نرخ یارانه تعلق می گیرد ، که کمتر از اجارهمسکن خصوصی است.زمان انتظار برای مسکن عمومی بستگی به محل خانه، اندازه خانه، تعداد اعضاء خانواده، واضطراری بودن احتیاج شما به خانه، دارد. مدتزمان انتظار ممکن است طولانی باشد.به بخش زیر مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با مسکن عمومی در ایالت و یا منطقه خود دریابید.

خدمات ضروری خانوار

چه اجاره نمائید و چه خانه بخرید، خدماتی وجود دارند که ممکن است بخواهید ترتیب وصل شدن آنها را بدهید. این شامل آب، یرق و گاز میشود. ارائه دهندگان این خدمات ممکن است به سازمان های دولتی یا شرکت های خصوصی بسته به جایی که شما زندگی می کنید، دارند. بهراهنمای تلفن فراهم کنندگان خدمات در منطقه تان بروید.سعی کنید که به ارائه کنندگان این قبیل خدمات چند روزی را برای وصل خدمت مربوطه وقت بدهید و پس از این مهلت به خانه جدید بروید.پیش از امضای هرگونه قراردادی برای دریافت خدمات به خانوار خود، بایستی خدماتی را که به آن تعهد می دهید را بررسی کنید که آیا با شرایط و ترتیب زندگی شما مناسبت دارد یا خیر. در برخی از موارد کسانی قرار داد سه ساله با شرکت برق بسته اند در حالیکه در مسکن موقتی زندگی می کرده اند. خیلی مهم است که شرایط و مفاد موافقتنامه ای را که ارائه کنندگان خدمات با شما خواهند داشت را خوب بفهمید و بعد قرار داد مربوط به خدمات شهری را امضاء نمائید. این شرکتها مرتبأ صورتحساب های مربوط به خدمات خود را برای شما ارسال خواهند داشت. اگر شما قادر به پرداخت صورتحساب در موعدمقرر نیستید، بایستی در اسرع وقت آن را به پرداخت کننده خدمات بگویید، و یا اگر می خواهید در ترتیبات صورتحساب خود تغییر بدهید باید با انها تماس بگیرید.

سنترپیCentrepay

اگر از سنترلینک پرداختی حمایت مالی دریافت می کنید، شما می توانید از خدمات پرداخت داوطلبی صورتحساب سنترپی Centrepay استفاده کنید. این خدمات به شما این اجازه را می دهد تا صورتحساب تان با کسر مقدار به طور منظم از پرداختی سنترلینک کسر شود.به جای داشتن صورتحساب بزرگ در هر ماه یا هر سه ماه ، صورتحساب تان را در مقادیر قابل کنترل تر پرداخت می کنید، و آن مدیریت پولتان را برای شما راحت تر می کند. سنترپی Centrepay آسان و راحت برای استفاده می باشد و شما می توانید در هر زمان متناسب با شرایط شخصی خودتان انجام دهید.

 

لطفا برای مشاوره صادقانه و ارزیابی رایگان شرایط و امکان اخذ ویزایتان با ما تماس بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!