کاریابی

بازار کار در استرالیا ممکن است بسیار رقابتی باشد. اینکه تازه واردین ،به استرالیا با چه سرعتی می توانند کار گیر بیاورند بسته به عوامل اقتصادی، تحصیلات و مهارت ها، نوع کار درخواستی و شرایط خاصی است که بر پیدایش برخی از انواع کار ها در نقاط مختلف کشور ممکن است اثر داشته باشد.برخی از روزنامه ها آگاهی های کار یابی را با عنوان (Positions Vacant) را خصوصا در روزهای شنبه منتشر میکنند. اما بطور معمول پیدا کردن کار از طریق وبسایت های معروفی چون :

www.seek.com.au

www.jobsearch.gov.au

http://www.careerone.com.au

http://au.indeed.com

صورت میگیرد.
هرکه مقیم استرالیا باشد می تواند برای کمک گرفتن در یافتن کار، در سنتر لینکCentrelink و یا خدمات کار استرالیا ثبت نام نماید. خدمات کاری استرالیا یکی از سازمانهای خصوصی اجتماعی و دولتی است که با دولت استرالیا پیمان نامه دارند و مردم را برای یافتن کار کمک می نمایند.جایگاه های دفاتر سنترلینک در شهرها و مرکز اصلی شهرستان ها می باشد. جایگاه دفترهای آنها تحت عنوان سنترلینک در دفتر تلفن سفیدرنگ White Pages یا در تارنما سنترلینک به آدرس زیر ذکر شده است.

http://www.humanservices.gov.au

استخدام از طریق مراکز کاریابی ( Recruitment Agency) نیز امکان پذیر است به صورتی که ررومه شما را بررسی کرده و بعد از پیدا کردن کارفرما وانجام مصاحبه و استخدام در صدی از حقوق شمارا به عنوان حق کار کسر مینمایند اما دوستان باید در انتخاب این موسسات دقت نمایند چرا که گاهی بعضی از موسسات در قبال گرفتن پول و تضمین شغل متاسفانه کاری را از پیش نمیبرند.

رزومه استرالیایی

نوشتن یک رزومه قوی و متناسب با فرمتهای استرالیایی از درجه اهمیت بالایی برای کار در استرالیا میباشد بدین منظور شما باید حتما رزومه خود را مطابق با استانداردهای استرالیا تهیه نموده به طور مثال رزومه نباید بیشتر از سه صفحه باشد یا حتما باید دارای شرحی از وظایف شغلی شما باشد.

تحصیلا ت

توصیه می شود در مورد شناسائی رسمی مدارک خود در استرالیا توسط سازمان های ذیصلاح اقدام نمائید تا بدین سبب فرصت پیدا کردن کار راافزایش دهید.

قوانین کار در استرالیا

برای اطلاع از حق وحقوق خود در محل کار در استرالیا میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید اما بطور کلی تبعیض از هر نوع که باشد در استرالیا منع میباشد. هیچ کارفرمایی حق ندارد بر اساس نژاد ،ملیت ،مذهب ، رنگ پوست ، زبان ، جنسیت و یا هر نوع مورد ناعادلانه دیگری بین کارکنانش تبعیض قائل شود. این مساله شامل فرایند استخدام نیز میباشد.

https://www.fwc.gov.au

حداقل مزد

تمامی کارفرمایان در استرالیا بایستی حداقل مزد را به آنها پرداخت کنند. اینکه شما مشمول چه حقوقی هستید بستگی به عواملی از جمله ایالت و منطقه ای که شما در آن کار می کند، سن شما، چه استحقاقیه ای می گیرید و جزئیات مربوط به قرارداد کار شما چیست.کارفرما شما بایستی حقوق شما را به طور مرتب بدهد و بدون اجازه شما نبایستی از حقوق شما کسر کند (تنها مورد مالیات بایستی کسر شود).شرایط استخدام تمامی کارمندان در استرالیا دارای حداقل شرایط استخدام هستند. این استانداردها شامل ساعات کار، پرداخت اضافه کاری، استراحت ، مرخصی استعلاجی و تعطیلات می شود.

حساب بازنشستگی ( Superannuation Account)

حساب بازنشستگی نوعی سرمایه گذاری دراز مدت برای ایام بازنشستگی است. گاهی حساب بازنشستگی را در سایر نقاط دنیا “پس اندازبازنشستگی” یا “حقوق بازنشستگی” هم می گویند.سرمایه گذاری در حساب بازنشستگی در زمانی که شما مشمول کار هستید برای کمک به دوران بازنشستگی است.تقریبا همه افرادشاغل دراسترالیا عضو یک صندوق بیمه بازنشستگی است.در غالب موارد، قانون کارفرمای شما را ملزم می نماید تا معادل 9% از حقوق شما را به یک صندوق بازنشستگی که به نام و انتخاب شما خواهد بود واریز نماید. شما هم می توانید به این حساب اضافه تر خودتان پول واریز نمائید. برای اینکه بدانید مبلغی را که کارفرمایتان به حساب بازنشستگی شما واریز می کند درست هست، شما بایستی با کسانی که صندوق بیمه بازنشستگی شما را اداره می کنند تماس بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!