آیا میدانید که چرا باید از یک وکیل ثبت شده در اداره مهاجرت استرالیا استفاده کنیم؟

یک مشاور ثبت شده MARA –Migration Agent Authority Registration سازمان دولتی استرالیا در زمنیه کارشناسان مهاجرت – پس از گذراندن دوره‌های خاص و آشنایی با قوانین مربوط به مهاجرت استرالیا مورد تأیید قرار گرفته و اجازه ارائه مشاوره در امور مهاجرت مطابق قوانین مربوطه را خواهد داشت.

مشاورین رسمی باید دانش خود را در مورد مهاجرت با گذراندن دوره‌های خاص CPD که به صورت سالیانه برگزار می‌شود، کاملا بروز نگه دارند.

علاوه بر این لازم است تمام قوانین و اطلاعات مربوط به امور مهاجرتی را به صورت یکجا و قابل دسترس داشته باشند. مشاورین مهاجرتی ثبت شده به PAM– راهنمای پروسه‌های ویزا که کارمندان اداره مهاجرت بر اساس آن تصمیم به رد یا قبول درخواست‌های ویزا می‌گیرند – دسترسی دارند.

اداره مهاجرت استرالیا DOHA - Department of Home Affairs   فقط مشاورین ثبت شده با سازمان MARA را به عنوان نماینده قانونی متقاضیان ویزا می‌پذیرد.

شکی نیست که یک مشاوره رسمی و ثبت شده، امکان گرفتن ویزا و قبولی درخواست موکلین را بالا خواهد برد.

و دلیل این موضوع این است که مشاورین MARA با تسلط کافی به راهنمای مورد استفاده کارمند اداره مهاجرت استرالیا ( Case Officer) در مورد درخواست ویزاهای مختلف می‌توانند با تطبیق کامل مدارک مورد نیاز با شرایط هر فرد امکان موفقیت را افزایش دهند.

علاوه بر این موارد، مشاورین شما امکان پیگیری مستمر و لازم با اداره مهاجرت و سازمان‌های لازم در مورد پرونده شما را دارند.

با استفاده از یک مشاور رسمی ثبت شده شما قادر خواهید بود:

 • مشاوره‌های حرفه‌ای در کلیه مراحل و امور مربوط به تقاضای ویزا را دریافت نمایید.
 • خطاها و تاخیر‌هایی که ممکن است در حین پروسه داشته باشید را به حداقل برسانید.
 • امکان گرفتن ویزای خود را بالا ببرید.

علاوه بر درخواست ویزا، مشاورین مهاجرتی ثبت شده، امکان گرفتن مدارک ارزیابی در رشته‌های مختلف از سازمان‌های لازم را دارند.

در حقیقت گرفتن این مدارک ارزیابی اولین قدم و ضروری‌ترین مرحله پروسه مهاجرتی متقاضیان مهاجرت تخصصی به استرالیا می‌باشد.

سازمان‌های ارزیابی‌کننده مختلفی برای رشته‌های گوناگون در استرالیا وجود دارد که هر کدام شرایط و ضروریات خود را دارند و گرفتن این مدارک نیاز به دقت کافی در تهیه مدارک خواهد داشت.

وکلای غیررسمی و ثبت نشده در سازمان MARA مجوز قانونی برای فعالیت در زمینه ارائه خدمات مهاجرتی را نداشته و در صورت ارائه مشاوره به متقاضیان ویزا، کاری غیر قانونی انجام داده‌اند.

بر همین اساس سازمان MARA هشدارهای لازم در این زمینه را به کلیه متقاضیان ویزا داده و آنها را تشویق به استفاده از وکلای ثبت شده می‌نماید.

در برخی موارد متقاضیان ویزا به دلیل راهنمایی‌های نادرست وکلای غیر رسمی و ثبت نشده موفق به اخذ ویزا نشده اند و بعضا حتی با محرومیت‌های چند ساله برای ورود به استرالیا مواجه شده‌اند.

مشاورین ثبت شده MARA بایستی تمام قوانین مربوط به حقوق موکلین را بر اساس قوانین استرالیا که در Code of Conduct تعیین شده را رعایت نمایند.

نازنین نیازمند
کارشناس رسمی امور مهاجرت

خانم نازنین نیازمند ، از مدیران و کارشناسان اصلی گروه مشاورین Yes to Visa می‌باشند. ایشان دارای مجوز رسمی فعالیت به عنوان مشاور امور مهاجرتی استرالیا از سازمان Migration Agents Registration Authority (MARA) به مشخصات زیر می باشند.

MARA Number : 1682595

برای دیدن پروفایل و دسترسی به اطلاعات کامل خانم نازنین نیازمند در سازمان MARA – سازمان رسمی نظارت بر کارشناسان مهاجرتی استرالیا – می‌توانید به سایت سازمان MARA مراجعه نمایید.

بابک سنجرخانی
مدیریت گروه

آقای بابک سنجرخانی مدیریت گروه Yes to Visa را عهده دار می باشد. ایشان با مدیریت و بهره وری از باتجربه و زبده ترین وکلای رسمی مهاجرت استرالیا طرف قرارداد ، همواره در ارائه بهترین راهکارها و خدمات در اخذ ویزا و اقامت متقاضیان گرامی یاری رسانده اند. ایشان با توجه به تجربیات کاری گرانبهای خود  از جمله  مشاور و راهنمای کارفرمایان و کاریابان  NSW در برنامه Skill Migrant Mentoring Program - SMMP  و همچنین به عنوان مدرس  TAFE NSW  توانسته اند خدماتی بسیار ارزنده به مهاجرین  صاحب مشاغل ، متخصصین ، دانشجویان و سایر متقاضیان واجد شرایط ارائه دهند.

آیا می‌توانم با توجه به تخصصم مهاجرت کنم حتی اگر مدرک تحصیلی و سابقه کاری من متفاوت باشند؟

در بعضی از موارد ، بله .

برای برخی رشته‌ها مانند حرفه‌های مرتبط با تکنولوژی اطلاعات و علوم کامپیوتری، مدرک تحصیلی شما می‌تواند در زمینه‌های دیگری نیز باشد و شما بر اساس سابقه کاری که داشته‌اید، ارزیابی ‌شوید. اما اکثرا لازم است برای گرفتن امتیازات لازم ، سابقه کاری و مدرک تحصیلی شما مرتبط با حرفه مورد نظر باشد.

هزینه‌های مهاجرت به استرالیا شامل چه مواردی خواهد بود؟

هزینه‌های مهاجرت به استرالیا می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان مربوطه (برای ویزاهای تخصصی و مهارتی ).
 • هزینه ثبت پرونده در اداره مهاجرت
 • هزینه دوره‌های آموزش زبان انگلسی برای همراهان بالای ۱۸ سال (در صورتی که موفق به دریافت نمره حداقل چهار و نیم در آزمون IELTS نشوند) .
 • هزینه‌های انجام آزمایشات پزشکی و سؤپیشینه و ترجمه مدارک که بسته به هر مورد متغیر می‌باشد.

آیا این هزینه‌ها برای کل خانواده است و یا فقط برای هر نفر می‌باشد؟

این هزینه ها  برای متقاضی اصلی و همراهان جداگانه دریافت می‌گردد.

علاوه بر این برای ویزاهای تخصصی و مهارتی اگر فردی از امتیاز همسر استفاده نماید، لازم است همسر ایشان نیز برای دریافت مدارک ارزیابی نیز اقدام نماید که این بخش نیز هزینه مربوط به خودش را دارد.

چقدر پول باید در حساب بانکی متقاضی ویزا باشد و چه مقدار پول برای ورود به استرالیا لازم است؟

برای ویزاهای تخصصی حداقل مقداری که در حساب شما قابل ارائه باشد، محدودیتی وجود ندارد و تنها برای برخی ویزاهای اسپانسری ایالت از شما برای توانایی مالی، گزارش موجودی حساب درخواست شده و حداقل میزان موجودی تعیین می‌شود.

گروه Yes to Visa چه خدماتی را به شما در زمینه امور مهاجرتی ارائه می‌نماید؟

خدمات گروه Yes to Visa به شما در زمینه امور مهاجرتی به صورت خلاصه موارد زیر را در بر می گیرد :

 • ارزیابی مدارک اولیه شما
 • تکمیل و کنترل کردن تمام فرم‌های لازم
 • ارائه مشاوره مناسب برای تهیه مدارک مربوط به نوع ویزای درخواستی
 • آماده سازی مدارک و انجام پروسه ارزیابی مدارک برای رشته مورد نظر
 • آماده سازی و تکمیل پرونده ویزای شما و ارسال آن به سازمان مهاجرت استرالیا – DOHA
 • آماده سازی، تکمیل و تقاضی برای گرفتن اسپانسری ایالتی و یا Regional در مواردی که به این امتیاز نیاز باشد
 • تهیه و آماده سازی طرح بیزنسی – Business Plan – برای ویزاهای کاری و تجاری
 • ارائه مشاوره در مراحل مختلف پروسه ویزا
 • مدیریت پرونده ها و پیگیری مستمر با سازمان‌ها و ادارات لازم
 • آماده‌سازی موکلین برای مصاحبه با اداره مهاجرت و یا ادارات ارزیابی کننده مدارک در صورت نیاز
 • فراهم کردن زمینه‌های ورود و اقامت شما

گروه Yes to Visa چه خدماتی برای کمک به استقرار آسان‌تر مشتریان خود در استرالیا ارائه می‌دهد؟

ما سعی می‌کنیم تمامی اطلاعات لازم را به صورت مشاوره‌ای در موارد مختلفی از جمله بازارکار استرالیا،‌ نحوه پیداکردن محل سکونت، گرفتن Tax File Number، گرفتن گواهی‌نامه رانندگی، تهیه رزومه کاری مناسب، تهیه کارت بیمه درمانی Medicare، افتتاح حساب بانکی و آشنایی با خدمات بانک‌ها در اختیار  بگذاریم.

هدف کلی ما این است که دوره زمانی اول مهاجرت که استرس زا است را تا جایی که امکان دارد، برای شما راحت‌تر نماییم.

آیا تضمینی برای گرفتن جواب مثبت و صدور ویزا وجود دارد؟

گروه Yes to Visa معمولا با توجه به ارزیابی اولیه‌ای که از وضعیت شما بعمل خواهد آورد، پرونده‌هایی که امکان بالایی در گرفتن ویزا نداشته باشند را نمی‌پذیرد.

مطابق با قوانین مربوط به امور مهاجرتی استرالیا که در Code of Conduct سازمان MARA ذکر شده است،‌ وکلای مهاجرتی استرالیا اجازه تضمین دادن به مشتریان خود را ندارند، هر چند که ما با در اختیار داشتن وکلای مهاجرتی ورزیده ، تمام تلاش خود را بعمل خواهیم آورد تا امکان  موفقیت شما را بالاتر ببریم.

آیا مبالغ پرداختی برای ویزا در صورت ناموفق بودن پرونده قابل برگشت میباشد؟

در موارد ناخواسته‌ای که پرونده شما در مراحل ارزیابی مدارک و یا پروسه اداره مهاجرت ناموفق باشد، ما هیچ گونه مبلغی علاوه بر آن چیزی که در قرارداد مرحله به مرحله ذکر می‌گردد، دریافت نخواهیم کرد. از آنجا که پرداخت‌های روند کاری شما مرحله به مرحله می باشد، شما در صورتی مرحله بعدی را پرداخت می‌کنید که مرحله قبل از آن با موفقیت طی شده باشد. بدیهی است که هر گونه مبلغ پرداختی به اداره‌های ارزیابی‌کننده و یا اداره مهاجرت استرالیا قابل برگشت نخواهد بود.

آیا سازمان مهاجرت استرالیا، قوانین مهاجرتی متفاوتی برای شهروندان کشورهای دیگر قائل است؟

خیر. کشور استرالیا سیستم مهاجرتی تبعیض‌آمیزانه ندارد. هر کس از هر کشوری می‌تواند درخواست ویزا دهد و اداره مهاجرت استرالیا صرفنظر از ملیت، جنسیت، نژاد و مذهب، پرونده متقاضیان را بررسی و نسبت به صدور یا عدم صدور ویزا اقدام می‌نماید.

امروزه استرالیا به عنوان یک کشور چند فرهنگی – Multicultural – شناخته می‌شود.

چه زمانی می‌توان برای شهروندی استرالیا ( Citizenship ) اقدام کرد؟

دولت استرالیا همه افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، تشویق می‌کند به محض اینکه شرایط لازم را داشته باشند، برای گرفتن شهروندی این کشور اقدام نمایند.

شما زمانی که ۴ سال اقامت در استرالیا با شرایط لازم را داشته باشید، ممکن است برای اخذ شهروندی و پس از آن برای اخذ پاسپورت استرالیا اقدام نمایید.

بهترین زمان برای مهاجرت به استرالیا چه وقتی می‌باشد؟

چنانچه فکر می کنید که شرایط لازم را دارید، بهترین زمان برای اقدام به مهاجرت "هم اکنون"  می‌باشد. هر چه سن شما بالاتر رود،‌ ممکن است امتیاز شما برای دریافت ویزاهای استرالیا، کاهش یابد و در برخی موارد امکان گرفتن ویزاهای اقامت دائم از بین برود.

علاوه بر این،‌ با توجه به تغییرات مستمر در قوانین مهاجرتی استرالیا و سخت‌تر شدن روند کاری با توجه به تقاضای بسیار بالا از سراسر جهان، اقدام کردن امروز شما بهتر از فردا خواهد بود.

آیا می‌توانید مرا در مورد خدمات گروه Yes to Visa بیشتر راهنمایی کنید؟

گروه Yes to Visa به صورت حرفه‌ای مشاوره‌های لازم را به مشتریان گرامی ارائه می‌نماید.

دفتر مرکزی گروه Yes to Visa در شهر سیدنی استرالیا مستقر بوده و همچنین دفتر نمایندگی رسمی آن در تهران می باشد.

مشتریان گروه Yes to Visa می‌توانند از طریق تکنولوژی‌های ارتباطی نظیر Viber – Skype – WhatsApp- Tango & Telegram  با مشاورین این گروه  در ارتباط باشند.

بطور خلاصه  گروه Yes to Visa کارشناسان مختلفی را برای ویزاهای گوناگون بصورت مجزا و کاملا تخصصی گرد هم آورده تا بتواند روند اخذ ویزای متقاضیان را آسان نماید.

 

لطفا بابت ارزیابی دقیق و رایگان با ما تماس گرفته و از مشاوره صادقانه ما بهره مند شوید.